Kursy

Zapraszamy na kursy z zakresu osteopatii, prowadzone przez kanadyjkę polskiego pochodzenia, Bożenę Przyjemską.
Z wykształcenia jest biologiem, ukończyła również szkołę medyczną. Jej kariera terapeutyczna rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych, kiedy działała jako pracownik naukowy na Uniwersytecie Gdańskim.

Terapią Czaszkowo-Krzyżową (zwaną też osteopatią kranialną) zajmuje się od 25 lat. Jej tajniki zgłębiła w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie które są kolebką tej terapii. Jej nauczycielem był lekarz osteopatii John Upledger. Opracował on i zmodyfikował terapię stworzoną przez dr. Wiliama Sutherlanda oraz założył instytut na Florydzie, nazwany jego imieniem. Instytut ten, oprócz działalności szkoleniowej, prowadzi badania nad skutecznością Terapii Czaszkowej i jej wpływu na nasze zdrowie. Będąc pod wielkim wrażeniem skuteczności tej terapii,Bożena opracowała program szkolenia w języku polskim.

Od 1999 roku jako pierwsza w Polsce prowadzi kursy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, technik powięziowych i osteopatycznych. Posiada Certyfikat Instytutu Upledgera. Oprócz dydaktyki, którą zajmuje się w Polsce, prowadzi w Toronto prywatny gabinet Medycyny Naturalnej.